Pracujete ve vaší organizaci s dobrovolníky? Řešíte otázku evidence dobrovolnických hodin a/nebo vyčíslování finanční hodnoty dobrobolnictví? Potom je aplikace Dobrometr právě pro vás.

Aplikace Dobrometr slouží k vyčíslování finanční hodnoty dobrovolnictví na základě oceňování odpracovaných hodin. Po jednoduché registraci může koordinátor dobrovolníků, nebo jiná povolaná osoba z dané organizace, vytvářet dobrovolnické programy a dobrovolnické aktivity, ke kterým aplikace přiřazuje přiřazuje finanční hodnotu. Aplikace tak slouží i k evidenci dobrovolnických hodin, které je možné v libovolných intervalech vkládat do aplikace. Následně je možné generovat exporty těchto údajů pro potřeby interní evidence, jednání s dárci, nebo jako podklady pro poskytovatele dotací.

Právě probíhá externí testování aplikace, která bude zveřejněna pravděpodobně v příštích týdnech. Aplikace existuje jak ve webové podobě, tak jako mobilní aplikace pro operační systém Android. Mobilní zařízení využívající jiné operační systémy mohou využívat webovou aplikaci. Obě verze aplikace jsou vzájemně kompatibilní a koordinátor dobrovolníků tak může přímo “v terénu” zadat v mobilní aplikaci údaje o počtu dobrovolníků a jejich hodinách, a následně si u počítače v kanceláři vyexportovat souhrnné informace.